Жителі Затишанської громади вшанували подвиг воїнів Другової світової війни

Дата: 13.05.2019 11:36

День пам'яті та примирення

Саме в цей день у 1945 році набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Український Інститут національної пам’яті вважає, шо ця дата дає можливість оцінити внесок українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 року із капітуляцією Японії. Як зазначає Інститут національної пам’яті, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб.

Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 мільйони військових і підпільників з України, понад 5 мільйонів цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. За оцінками Інституту національної пам’яті, загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 мільйонів осіб.

В селищі Затишшя з нагоди Дня пам'яті та примирення біля обеліску в центральному парку відбувся вечір-рекрієм. Під час якого жителі вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та традиційно поклали квіти до обеліску.

Жителі села Торосеве в цей день провели ходу до обеліску воїнам Другої світової війни та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до обеліску.

День перемоги.

В 74 раз, в пору буйного весняного цвітіння, прийшло до нас це вікопомне свято - День Перемоги, щоразу нагадуючи нам про велич безсмертного подвигу нашого народу.

В центральних садибах громади КЗ «Затишанський будинок культури» організовано та проведено відповідні заходи.

В с. Торосове відбувся урочистий мітинг, а в адміністративному центрі громади - смт. Затишшя відбулась урочиста хода від центральної площі селища до пам'ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні та мітинг.

З вітальним словом звернувся до мешканців голова Затишанської селищної ради Геннадій Миколайович Топольницький, який наголосив на тому, що ми нащадки повинні завжди пам'ятати подвиг наших дідів та прадідів, які ціною свого життя вибороли мир.

Також з вітальним словом до громадян звернулась депутат Захарівської районної ради, голова районної партії "Наш край" Ніна Іванівна Стрижак.

Аматори Затишанського Будинку культури під час виступу співали пісень на військову тематику. Присутні на заході мали змогу підспівувати під час виконання таких пісень як "Катюша", "День победы" та ін.

По завершенню мітингу присутні на заході громадяни скоштували солдатської каші.