ПЕРЕРАХУНОК ВИПЛАТ "ЧОРНОБИЛЬЦЯМ"

Дата: 28.08.2021 13:17

1 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 29.06.2021  1584-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині визначення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та розмірів мінімальних пенсійних виплат.

Так, з 1 липня 2021 року підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи (як з числа учасників ліквідації, так і з числа потерпілих І категорії) таким чином, щоб розмір пенсії не був нижчим:

для I групи інвалідності – 6000 гривень;

для II групи інвалідності – 4800 гривень;

для III групи інвалідності – 3700 гривень;

для дітей з інвалідністю – 3700 гривень.

Також з 1 липня 2021 року встановлено нові розміри мінімальних пенсійних виплат для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, як розраховуються в залежності від групи інвалідності у відсотках від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з  якої сплачено страхові внески, та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік (10340,35 грн.),

Таким чином, нові розміри мінімальних пенсійних виплат становлять:

для І групи – 10 340,35 грн;

для ІІ групи – 8 272,28 грн;

для ІІІ групи – 6 204,21 грн.

Зазначений перерахунок пенсій з 1.07.2021 буде проведений автоматично і тому особам, які одержують пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» звертатися до органів Пенсійного фонду України для його проведення не потрібно.